toitumine 08.01.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere! kas endokrinoloog oskab ka toitumises nõu anda? mul on arsti juurde aeg veebruaris. ma olen nüüd juba kuu aega kirja pannud mida ma söön ja kelleajad, kas ma peaks arsti juurde kaasa võtma, et arst saaks nõu anda mida ma peaks veel sööma või millest loobuma? mul on kilpnäärme ületalitus.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei ole endokrinoloog toitumisspetsialist ja tegeleb dieediga niipalju, kui see puudutab suhkurtõbe. Kilpnäärme ületalitlus toitumisel mingeid piiranguid ei sea.
Kui olete ülekaaluline ja soovite nõuannet kaalu langetamiseks, soovitan pöörduda Eesti Diabeedikeskusse (Tallinn, Sütiste 17) dr. Marju Pasti vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.