pco 13.10.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere, olen 25 aastane , olen 4 aastat tarvitanud antibeebi pille, nüüd üle aasta enam et tarvitanud neid ja kui läksin valuga arstile valutas vasak külg avastati mul pco ja hormoonid kah pole vääga korras:S vasak munasari on pco-ga, paremal aga väiksed foliikulid. juuksed langevad peast, rinnanibude juures on karvad, ja habe kohal on kah pikkemad ja tumedamad karvakesed. mind suunati endokrinoloogi juurde aga järjekorrad on väga pikad, aga mis minust võib saada huvitab mind ikkagi. palun öelge mis võimalused mul ´rasestumiseks on:S ja kui kiiresti võib see haigus progresseerida? last ikka tahaks ju....... ettetänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kirja põhjal ei saa küll ei lohutada ega ähvardada. Tuleb endokrinoloogi juures ära käia ja vajalikud uuringud ära teha. Siis selgub, kui tõsine on Teie probleem. Kergekujuline PCOS ei põhjusta tavaliselt lastetust ja antiandrogeense raviga väheneb karvakasv ja taastuvad ovulatsioonid.
Endokrinoloogi ja günekoloogi abiga saate oma seisundis selgust ja loodetavasti ka abi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.