Mida teha, et hakkas kergem. 25.06.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minul selline küsimus, et ootan oma järjekorda, et saada endokrinoloogi juurde. Olen pidevalt väsinud, kõht on hirmus kinni, kaal tõuseb jms. Teen trenni, kuid ainevahetus ei muutu paremaks. Peast leidis juuksur suure laigu, kust on juuksed välja kukkunud. Naistearst keelas peale seda beebipillide söömise, kahtlustades seda, et kilpnääre on haige.
Mida teha senikaua, kui ootan oma järjekorda arstile? Ma ei jõua mitte midagi teha, energiat pole ja väsimus tapab. Kas oskate anda nõu, ehk aitavad vitamiinid vms. Ise olen 27a. ja tervislike eluviisidega, kuid hoolimata sellest olen juurde võtnud kolme kuuga seitse kilo.

Kõike ilusat soovides,
Loona

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kirjutate, nagu oleks järjekord endokrinoloogi juurde pääsemiseks vähemalt 6 kuud. Tegelikult ei ületa see 1-2 kuud, mis on päris normaalne ja mis tuleb ära oodata. Jätkake vahepeal tervislikke eluviise ja püüdke puhata. Kui tegemist peakski olema kilpnäärme alatalitlusega (mis võiks vaevuste järgi olla võimalik), pole Teie seisund ohtlik ja paraneb raviga kiiresti.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.