Kaalu langus 10.05.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 31. a naine ja kogu elu olnud suhteliselt väikese kehkaaluga stabiilselt 47-48 kg (pikkus 158). Söömine ei ole probleemiks, üritan toituda korralikult, mitmekesiselt. Samas tunnen tihti, et olen toidu suhtes hirmus valiv - kõht on tühi aga midagi süüa ei taha. Mõni nädal tagasi avastasin, et olen 3 kg alla võtnud. Olen toitmumist jälginud aga kaal ei tõuse. Kas oleks mõtekas pöörduda spetsialisti jutule? Olen kuulnud, et liiga väike kehakaal võib osutada probleemiks lapse saamisel aga just see projekt käsil on. Suurimad tänud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska Teile hästi ühtegi spetsialisti soovitada. Endokrinoloogid kaaluprobleemidega ei tegele, kui üle- või alakaal endokriinhaigusest põhjustatud ei ole. Isutuse võimalikke põhjuseid on väga palju - ka näiteks stress ja depressioon. Kui menstruaaltsükkel püsib regulaarsena ja ovulatsioonid toimuvad, ei ole kehakaal iseenesest fertiilsuse seisukohast tähtis. Kui lisaks kaalulangusele peaksid ilmnema ka mingid muud vaevused, soovitan küll tervisekontroll ära teha (alguses pöörduda perearsti juurde).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.