küsimus. 31.07.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

aga minu tuttavad on rääkinud et ravib küll esimesetüüp diabeet välja, ja mu kunagine sõpranna oli ka väiksena diabeet ja nüüd pole,on 23a praegu ja diabeeti jäi ta 4a.aga on ka selliseid rohte mis ka hoiavad veresuhkru tasemel,mina annan oma 5a tütrele ja ma vaatan et on veresuhkur normaalseks läinud,pole enam nii kõrged nagu oli pool aastat tagasi,pool aastat oli ikka väga kõrged kuni 30mm/lja siis ka ei juhtunud mitte midagi jooksis ringi,rõõmsameelne ,nagu arstid ikka ütlevad et kui veresuhkur on kõrge kuini 20,et siis võib langeda kooma ei mitte midagi,isegi silma põhlad on kõik korras,nagu selline tunne et ta polegi diabeetik et võib hoopis midagi muud korrast ära.ühekorra oli ainult 30 ja siis kohe määrati et on diadeet,praegu on tal veresuhkrud ikka poole paremad 5-12mmo/l ja keskmine veresuhkur oli tal viimati ka 8,3.mina ei usu neid arste,eks ma ise ravin sellest välja ja kuidagi moodi ikka.kui ise apteegis on mulle öelnud et rohi ikka mõjub ja võib sellest lahti saada tasapisi,aga ma ei ütle mis see rohi on.,mina arste ei usu.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arstide uskumine on Teie enda asi ja kui probleem puudutaks Teie tervist, ütleksin lihtsalt, et tehke, mis tahate. Kui haigus enam elada ei lase, küll kiirabi haiglasse viib. Igaüks on oma õnne sepp.
Kuna haige ei ole mitte Teie, vaid Teie laps, on lugu teine. Teie tütreke on veel nii väike, et ise ta enda eest seista ei oska. Kui Te lapse praegu abita jätate ja tema tervise eluks ajaks rikute, ei anna südametunnistus Teile hiljem iialgi rahu. Kaaluge seda asja tõsiselt. Ükski arst ei tule vägisi Teie last ravima. Arst on nõustaja, kes teavitab Teid võimalustest ja ohtudest, püüab edasi aidata. Kas võtate nõu kuulda ja kasutate pakutud võimalusi, on Teie teha. Samas vastutate täielikult oma tütre käekäigu eest. Kui tütre haiguse tunnistamine ja selle raske probleemiga toimetulek käib üle jõu (mis on täiesti mõistetav), aitab psühholoog.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.