iiveldus 11.01.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 30 aastat vana naine, normkaalus (BMI=23), tsükkel on enam-vähem regulaarne (kuid pole alati nii olnud). Mul on diagnoositud pcos, millega seostatakse tänapäeval ju insuliinresistentsust. Viimasel ajal on mul tekkinud imelikud iiveldused ja mulle tundub, et seoses söömisega, nii paar tundi peale sööki. Rase ei tohiks olla, test oli negatiivne. Kas see võib olla diabeet? Ma saan aru, et peaksin minema arstile veresuhkrut mõõtma, kuid kahjuks pole see võimalik (olen välismaal) ja seetõttu palun, ehk on teil võimalik midagi asjast arvata. Peale iivelduse mul mingeid seedimisprobleeme ei ole, näljatunnet või suuri peavalusid ei esine, ravimeid ei tarvita.

Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
PCOS on tõesti seotud insuliinresistentsusega ja selle sündroomiga naistel on suur risk haigestuda 2. tüüpi suhkurtõppe. Tavaliselt siiski nii varakult (30-aastaselt) 2. tüüpi suhkurtõbi ei alga, eriti normkaalulistel. Samuti ei ole söömisjärgne iiveldus suhkurtõve sümptom. Pigem võib see viidata mao- või soolehaigusele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.