Balloon maos 13.04.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,dr Ambos,

Lugesin,et ühe võimalusena kaalust maha võtmiseks paigaldatakse makku veega täidetud balloon.Minu mees on 73-aastane,kaalub 112 kg,pikkus 176 cm.Tal on kõrge vererõhk,kõrgenenud veresuhkur ja südamepuudulikkus.Tarvitab seetõttu palju erinevaid ravimeid (Imdur,Betaloc-sok,Lipostat,Norvasc,IsoMac Spray jt).Kaalu on püüdnud maha võtta,kuid ebaõnnestunult.Perearsti sõnul on kõigi tema probleemide põhjus kehakaalus,kuid mida konkreetselt ette võtta,pole soovitanud.
Minu küsimused on:
1.Kas ballooni paigaldamisel on vastunäidustusi?
2.Kas haigekassa tasub osa maksumusest?
3.Kas on takistuseks tema vanus (kui suudab ise raha kokku ajada)?

Ette tänades patsiendi abikaasa

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võin vastata, et haigekassa makku paigutatava ballooni maksumust ei tasu ja see raha peab ikka patsiendil endal olema. Kindlaid vastunäidustusi ballooni paigaldamisele peale mao- ja kaksteistsõrmikuhaiguste ma ei tea. Siiski oleks Teil kõige parem konsulteerida otse dr. Marge Raagiga Pelgulinna Haiglast, kelle kontakttelefoni leiate ühest eelmisest samateemalisest vastusest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.