Koguaeg paha olla aga palaviku pole 30.04.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on igapäev paha olla, iiveldus ja tasakaaluprobleemid.
Vahepeal jään koju aga koguaeg ka ei saa lihtsalt koju jääda. On olnud olukordi kus ma terve öö oksendan aga palavikku pole.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Alati ei peagi haiguse puhul palavikku olema. Kui põhimureks on iiveldus ja oksendamine, on loogiline arvata, et kõik pole korras Sinu seedetraktiga. Peavalu ja tasakaaluprobleemid (ka iiveldus) võivad esineda näiteks migreenihoogude korral - see haigus kipub algama puberteedieas. Kui võtad regulaarselt mingeid ravimeid, on ka nendel võib-olla tõepoolest kõrvaltoimed. Sel juhul soovitan kindlasti asja arutada ravimid määranud arstiga. Ja kindlasti räägi halvast enesetundest oma vanematele, nende tugi ja mõistmine on oluline, seda ka arstidega suhtlemisel.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.