Kas mul on autoimmuune hepatiit kui Triglütseriide on 724mg/dl ning olen 2 astme Diabeetik? 21.12.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas mul on autoimmuune hepatiit kui Triglütseriide on 724mg/dl ning olen 2 astme Diabeetik?
Kuidas saada normi NTFE Triglütseriidid halb kolesterool? Raviks on määratud Atorvastatini tabletid 80mg õhtuti.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kas Teil on autoimmuunne hepatiit või mõni muu hepatiit või üldse maks haige, teeb kindlaks gastroenteroloog (mao-soolearst). Triglütseriidide kõrge tase iseenesest veel maksahaigusele ei viita. Küll aga võib triglütseriidide taset tõsta suhkurtõve halb kompensatsioon, rasvumine, loomsete rasvade ja alkoholi liigtarbimine. Atorvastatiin langetab nn. halba kolesterooli (LDL-kolesterool). Kõrgete triglütseriidide korral on oluline dieet, diabeedi kompensatsiooni parandamine ja kehakaalu langetamine. Kui eelnimetatud meetmed ei toimi, võib kasutada fenofibraati (apteegis saadaval Lipanthyli nime all - retseptiravim). Pidage nõu oma perearstiga - ta aitab Teil valida Teile sobiva ravimite kombinatsiooni.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.