kilpnäärme tsüstid 09.05.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kilpnäärme ultraheli uuringus avastas arst vasakus sagaras rõngakujulise moodustise, mida ümbritseb valkjas ring. Kas tegu võib olla vähi algusega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei saa ma ultrahelipilti nägemata Teile vasatata. Tsüstid on tavaliselt healoomulised, sõlmede puhul annab vastuse punktsioonbiopsia matejali tsütoloogiline uuring. Seega, kui on tõesti vähi kahtlus, tuleb kahtlast sõlme punkteerida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.