Kõhulahtisus ja kaalutõus 07.12.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on viimase kahe kuuga kehakaalule lisandunud 3kg ( jätsin maha suitsetamise). Pidevalt on kõhulahtisus ning ka tihti iiveldab. Söömisharjumused on samad nagu varem - igasugust rämpstoitu söön vähem kui varem. Samuti olen viimasel ajal tihti haige ning väsinud. HIV on välistatud, kuna on tehtud mitu vereproovi. Perearst on teinud samuti vereproove ning ainevahetusteste ning jõudnud otsusele, et kõik on korras. Millest võib see kõik tingitud olla?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Suitsetamise lõpetamine toob enamusel juhtudest kaasa kuni 10kg kaalutõusu esmese poole aasta jooksul. Loodame, et Teie puhul piirdub see juba juurde tulnud 3kg-ga. Kui uuesti suitsetamist ei alusta, kaovad lisandunud kilogrammid ka hiljem tasapisi ära. Kõhulahtisust ja iiveldust suitsetamisest loobumine aga küll ei põhjusta. Kui perearst põhjust ei leia, paluge saatekirja gastroenteroloogile (mao-soolearstile).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.