Elu pärast kilpnäärmelõikust 20.05.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
sooviks infot edasise elu kohta. Mul oli kilpnäärme lõikus 1 nädal tagasi. Eemaldati 1 pool. Tunnen ennast hästi. Millal võin hakata päikest ja leili nautima? Kas terve keha ei talu kuuma või ainult kael? Kuidas on suitsetamise ja väikese veiniga?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Päikest ja leili võite hakata nautima kasvõi kohe. Suitsetamine ei ole tervisele kasulik ja seda teha ei soovita. Väike vein kahju ei tee.
Teil on eemaldatud pool kilpnäärmest, teine pool töötab normaalselt edasi ja mingeid hormonaalseid häireid tekkima ei peaks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.