Kõrge veresuhkur viirusinfektsiooni põdemise ajal 21.03.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Juba teist korda, kui oleme lapsega ägeda viirusinfektsiooniga haiglas, on avastatud, et 4-aastasel tüdrukul on uriinis suhkur ja ka veresuhkur väga kõrge. Kui laps saab terveks, lähevad analüüsid ise normi. Arst ütles, et sellistel lastel on edaspidises elus oht jääda suhkruhaigeks. On see tõesi nii?
Ette tänades P.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui Teie tütrel on viirusinfektsiooni ajal esinenud kõrgeid veresuhkru väärtusi (7 mmol/l ja enam), oleks soovitav teha talle täiendavaid uuringuid (näiteks määrata kõhunäärme vastaste antikehade tiiter). Siis selgub ka diabeedirisk. Soovitan konsulteerida lastearsti või lasteendokrinoloogiga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.