Ei tea, kuhu pöörduda 18.04.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on pikemat aega esinenud öist higistamist (ca 1,5 aastat). Arstid ütlevad selle kohta, et äkki on tuba liiga palav... Minul aga ei ole kõige selle juures üldse palav, vaid hoopis VÄGA KÜLM! Higistan, nii et tekk ja lina on läbimärjad, aga minul on KÜLM.

Vahepeal lõi mul mingi lööve välja, aga analüüsid allergiat ei näidanud (ei tavalised, ega Prix testid). Samas vereanalüüs näitas, et minu organism võitleb täiega millegagi (antikehi tootis ta ca 14 x rohkem, kui norm ette näeb). Aga allergiat mul ei tuvastatud. Ja kogu lugu...

Kuhu ma peaksin pöörduma?Ma ei tea, mida teha ja kuhu minna. Aga mul pole ju kõik korras ja hästi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska kahjuks Teile midagi asjalikku soovitada. Liighigistamine on endokriinhäiretest seotud üksnes kilpnäärme ületalitlusega. Kui Teil kilpnäärme talitlus seni kontrollimata, on seda kerge teha määrates kilpnäärmehormoonide sisalduse veeniveres (määrab perearst).
Huvitav, mis antikehi Teil on 14 korda normist enam? Antikehi on palju erinevaid ja sageli on need vägagi spetsiifilised. Võib-olla hakkab siit midagi hargnema...
Tervitades,
dr. Anu Ambos.