lümfivalu 19.10.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere Lp. Ano Ambos!

Selline mure et avastati kilpnäärme ületalitlus ja lisaks sellele veel kilpnäärmepõletik. Kas lümfivalu võib ka kaasneda sellega? Kaelapiirkonnas asuvad pallikesed on väga valusad.. Perearst tegi kindlaks et tegemist on lümfidega.

Ettetänades,
Karit

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ainus kilpnäärmehaigus, mis põhjustab valuaistingut, on alaäge kilpnäärmepõletik. Selle haiguse esimestel nädalatel võib esineda ka mõõdukas ületalitlus. Kui Teil on tegemist selle tõvega, võib loota, et prednisoloonravi alustamisega valu kiiresti möödub. Teised kilpnäärmehaigused valu ei põhjusta, ka kaela piirkonna lümfisõlmede suurenemine on kilpnäärmehaiguste puhul haruldane.
Paluge perearsti käest täpsemat selgitust kilpnäärmehaiguse ja kaelavalu seoste kohta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.