Avamys sprei manustamine 1,7a lapsele 21.08.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Laps 1.7a vana, hingab ainult suu kaudu. Täna kirjutas kõrva-nina-kurguarst välja AVAMYS ninasprei 27,5MCG/1D 120D ja seejärel võeti ka mõningad vere analüüsid. Manustamine, esimene 10 päeva 1doos 2x päevas hommikul ja õhtul. Pärast 10 päeva 1 doos 1x päevas.
Pakendi infolehes loen välja, et preparaat on mõeldud täiskasvanutele ja üle 6 aastastele lastele. Kas ikka on ohutu kasutada 1,7 aastasele antud toodet?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Avamysiga ei ole tehtud suuri ravimiuuringuid väikelastel, sest selles vanuses ei ole allergiline nohu väga levinud. Ravimiinfo soovitustesse ei ole seega ka väikelastel kasutamist märgitud, kuigi praeguseks on kasutuskogemuse alusel soovitus kasutada Avamysi juba 2 aasta vanusest.
Te ei pea muretsema ravimi ohutuse tõttu. Kurgu-nina-kõrvaarstidel on juba suur kasutuskogemus selle ravimiga.

Heade soovidega,
Kjulge