Punased vaiksed kublad 04.04.20 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Mul algas umbes nädal tagasi lööve puusade peal ja sealt levis kiiresti edasi natuke ennem kaenlaaluste ja kätele (kaenla all, kuid mitte alal kus kasvavad karvad) nüüdseks on juba kaelal ja ka sõrmenukkide, lahedalt vaadates nagu oleks väikesed kublad ja nahk katsudes on krobeline ja hirmus sügelev!!!
Ma olen 11 nädalat rase ja ei ole midagi uut söönud ega pesupulbrit vahetanud.
Kuni 10 rasedusnädalani ma võtsin predinisloi 20 mg ja kuni 12 nädal võtan duphastoni 20 mg, kogu raseduse vältel võtan aspiriin 75 mg
Palun aidake et milles võib asi olla
Aitäh teile

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Sellest pildist ja olukorra lühikirjeldusest jääb nõu andmiseks väheseks. Peate pöörduma rasedust juhtiva ja ravimeid ordineerinud inimese poole, et anda hinnang seoses ravimite kasutamisega, põhjusega, miks neid oli vaja kasutada jpm. Arvestada on vaja väga mitmete teguritega.

Heade soovidega,
Kjulge