Sügelevad punnid 19.10.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Viimase 2 kuu jooksul on tekkinud sellised sügelevad kublad , ilmuvad järsku, käele, jalale, kaelale jne. Sügelevad jubedalt, panen peale niisutavat kreemi või tavalist vett ja mingi 30 min jooksul kaovad. Rohte ei tarvita, aga olen viimased kuud väga stressis ja ärevushood on tihti, nüüd nende punnide tekkimisel veel rohkem stressi, sest kardan allergiat. Pole kunagi raseerimisega probleemi olnud, nüüd 2x peale raseerimist tekivad jalgadela kublad, rohkem kui muidu ja sügelevad väga. Vahel on ka peale jalutamist tulnud, kui kintsud on külmad ja tuppa sooja tulles tulevad kintsudele.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid on mitmeid. Ma ei saa oletada, soovitan pöörduda oma perearsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi