Kõhulahtisus 28.05.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20- aastane noor naine ja u 2,5 kuud tagasi tekkis mul kõhulahtisus. Kõht on lahti peaaegu iga päev, mõni päev vähem (paar x päevas) ja mõni päev rohkem (5-10x päevas). Väljaheites on ka lima. Perearst soovitas kasutada enteroli, see ei aidanud. Käisin ka gastroenteroloogi juures, vereproovidest ja väljaheite proovidest ei leitud midagi halba (v. a madal hemoglobiini tase juba 5a). Gastroenteroloog määras 10ks päevaks 3x päevas Metronidazol ravimi, kuuri lõpuks on kõhulahtisus natukene leevenenud aga ära kadunud ei ole. Nüüd võtan veel Duspatalini. Gastroenteroloog arvas, et tegu on funktsionaalse kõhulahtisusega ja tema enam aidata ei saa. Võtan ka Dr. Ohhira probiootikume ja jälgin toitumist. Olen ka palju kaalu kaotanud selle aja jooksul. Kas oskate veel soovitusi anda mida teha, et probleemist jagu saada? Kas on üldse võimalus, et kõhulahtisus üle läheb või see jääbki igapäevaseks probleemiks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalusi on palju. Haiguseid ei ole võimalik napi kirjelduse järgi diagnoosida ja ravida. Palun pöörduge oma perearsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi