Kandadesse tekib valu. 22.03.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Minu probleem on selles, et kõnnin palju ja aasta tagasi hakkasid aeg-ajalt kannad valusaks jääma, eriti kui jääd istuma. Siis ei ole kandadel koormust ja uuesti kõndima hakata on kannad valusad. Väheke kõndida ja kaob valu. Nüüdseks on see valuperiood pikenenud, sest võtab rohkem aega, et see valu kaob. Kui juba minuti jagu oled kõndinud, kaob ka valu. Kui olen ära maganud, siis hommikuti on kõik korras aga peale lõunat hakkab asi uuesti pihta, kuni õhtuni välja.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu on ortopeedilise probleemiga. Mina vaid üldkirurg.
Tegu võiks olla nn. "kukekannusega" - kanna alla plantaarfastsia kinnituskohta tekib luuline väljavõlvuvus ja sellest tekib selle piirkonna ülekoormus. Abi võiks olla spetsiaalsetest tallatugedest. Soovitan pöörduda ortopeedi vastuvõtule.