Probleemid maoga 30.12.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Histoloogiline preparaat numbriga 21H3149.
Biopsiamaterjal mao antrum.
Bioptaat koosneb: 2 tk 0,4, 0,3 cm.
Histoloogiline materjal koosneb: 1 plokist, lisavärving Gimsa.

Histoloogilises leius on mao antraalosa nõrgalt väljendunud krooniline atroofiline
gastriit mõnede maonäärmete epiteeli sooletüüppi metaplaasiaga. Gimsa värvingul helikobakter:
ei leidu, HP-.
Kas peaksin muret tundma? Mida tähendab üldse adekvaatne proovimaterjal?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei näe muretsemiseks põhjust. Adekvaatne s.o. sobilik.