punnike kõrvalestal 28.01.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Minu mehel (20- ndates eluaastates) on kõrvalesta peal väike nahaalune punnike ja juba mitu aastat. Alguses oli see tavaline vistrik, millest ka mäda tuli, aga siiamaani pole ära kadunud. Viimasel ajal on see natukene suurenenud ja külmaga pisut valutab ka. Kas ma peaksin muretsema, sest ta ise selles probleemi ei näe ja arsti juurde ei lähe. Millega võib olla tegu?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks olla ateroomiga. Eluohtlik ei ole aga ilma operatiivse eemaldamiseta ei parane.