Lõikehaav 20.11.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

14 nov tehti pisiop. Puidupind.
Pandi dreen.
Nüüd u 4 päeva hiljem tekkis punetus tagasi ja kui teen kummelivett , et leotada eritub mäda , seda ainult kui näppu pigistada.
Mida veel teha , et mäda ja põletik hakkaks leevenduma. Sidumisel panen näpule veel brauni salvi.
Uuesti saan arstile 22.11

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tavaliselt pinnu eemaldamise järgselt mädaeritus kaob paari päevaga. Võimalik, et mingi osa pinnust on veel sees. Arvan, et kui nii jätkate, on aja küsimus, kui ka see koos mädaga tuleb välja.