hüppeliiges ja pöialuul kild 01.11.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Olen mures oma poja jala pärast.Poeg kukkus redelilt 3nädalat tagasi- pöördusime emosse ja sea tehti röndken pilt -pandi ortroos (saabas) ja öeldi, et paraneb paar nädalat, aga saabast kanda vaja 4 nädalat. Kui õnnetusest oli möödas 2 nädalat ja polnud alanenud ei turse, ega kadunud sinikad, siis pöördusime tuttava arsti poole, kes ütles kohe, et pilt on tehtud ainult hüppeliigesest, kus on tuvastatud nii venitus kui rebend- aga puudub pöia pilt.läbi raskuste perearsti poole pöördudes saime uue röndkeni aja. Seal tuvastati pöialuu murd- vist kild .Siis soovitas arst pöörduda kirurgiasse- kuhu ei võeta enne nädalat jutulegi. Aga minul tekkinud küsimus- kas ongi normaalne, et nii kaua paistes, sinikad küll vähenenud, aga terve jalalabal on nahatoon punaks või sinakas ? Ja kui kaua selline asi võiks paraneda ? kas muretsen üle, kui mulle tundub, et jalg on veidi varvastepoole kaldu ja ei saa varbaid üle 1-2 mm liigutada?Ja kas on piltide hilisema tegemisega ravi nüüd veidi hiline või vale ?Keegi arstidest pole tahtnud ka jalga reaalselt näha peale õnnetust .Kardame et et pärast öeldakse, et miskit on pahasti, sest pole õigeaegselt tegutsenud.tegemist ju noore inimesega ja mulle tundub siiski suure õnnetusena, kuna on nii rebend kui venitus ja luu vigastus kas ja kuidas võiks välja näha paranemine ja taastumine?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist ortopeedilise probleemiga, mina vaid üldkirurg.
Peale traumat võib turse ja verevalum (sinikas) esineda kuni 1 kuu. Ilma rö - pilte nägemata ei ole kahjuks Teie küsimustele võimalik vastata. Peaksite pöörduma ortopeedile.