kopsupilt 26.10.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen mures, kuna tuli röntgenist selline vastu:

TEOSTATUD UURINGUD RG040109 x 1 Rindkere röntgenülesvõtted (seistes, otseülesvõte PA ja külgülesvõte vasak) KIRJELDUS RG040109 Rindkere röntgenülesvõtted (seistes, otseülesvõte PA ja külgülesvõte vasak) Väätvarjud vas. kopsus alaväljas on kadunud võrreldes 29.09.21 ü/v-ga. Vasakul alaväljas südame ja diafragma taustal on lokaalne kopsujoonise jämenemine. Mujal kopsudes joonis korrapärane. Kopsudes koldelisi ja infiltratiivseid muutusi ei tähelda. Kopsujuurte projektsioonis lisavarje nähtavale ei tule. Süda tavalise suuruse ja konfiguratsiooniga. Diafragma tavalisel kõrgusel, selgepiiriline. Pleuraalsed siinused vabad. VASTUSE HK HINNAKIRJA KOODID 7904 x 1 Röntgeniülesvõte rindkere piirkonnast (kaks ülesvõtet)

Mida tähendab kopsujoonise jämenemine?Mul on olnud ka köha juba 1,5 kuud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kops koosneb koelistest struktuuridest ja nende vahel olevast õhust. Kopsujoonise jämenemine tähendab koelise struktuuri rohkenemist võrreldes tavapärasega. (peale läbipõetud infektsioone). Muretsemiseks põhjust ei näe.