Mure. 19.06.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mure. Korvpalli mängides püüdsin palli kehvasti ja peale seda tekkis sõrme paistetus ja läks siniseks. Emosse pole pöördunud sest arvan et see võib olla põrutus. Mida teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Külm kompress 48 tundi peale traumat - vähendab valu ja verevalumi teket. Sinakus ongi verevalumist. Valuvaigistid. Kui sõrme nähtavat deformatsiooni ei ole, siis EMO-sse pöördumisel olulist mõtet ei näe.