Tihenemine/moodustis tuharal naha all 10.12.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on parema tuhara naha all kõva ebakorrapärane moodustis. Moodustis ei ole naha pinnal vaid selle all võimalik et tuharalihases. Nahapinnalt on näha ainult ebaühtlast kuju mis on katsudes tunda. Värvi muutust ei ole. See on mul juba ~10 aastat olnud aga iga aastaga on see vaikselt kasvanud ja valulikumaks läinud. Eriti valulik on siis kui teen sporti või on vaja rohkem kükitada või kui olen tuharat kuhugi vastu ära löönud. Varem ei olnud see nii tuntav aga nüüd pea igapäevaselt see koht veidi suriseb, tuikab ja tunnen paremas jalas nõrkust. Olen käinud aasta aega tagasi kirurgi juures ja on tehtud ultraheli uuring. Tookord oletas kirurg ultraheli tulemusel ja silmaga vaadeldes, et tegu on arvatavasti tuharalihase armkoega mis niiöelda käriseb rohkem katki kui tuharalihast venitan (arsti oletuste järgi olen ma arvaravasti kunagi kukkunud või midagi sellist, ise aga ei tea küll sellist vigastust). Ja soovitas mul 4-5 nädalat armisalvi peale määrida, et see nn. armkude läheks pehmemaks. Mina muutusi ei ole märganud. Aga igapäeva elu on see moodustis segama hakanud. Mis võiks see moodustis veel endast kujutada? Nüüd siis on plaan pöörduda uuesti kirurgi poole ja sooviks teada kes Eestis on selline kirurg kelle poole sellise probleemiga pöörduda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Eraldi kirurge sellise patoloogiaga tegelemiseks ei ole. Armisalvi tarvitamisest vaevalt kasu võiks tekkida, kui nahal muutusi ei ole. Kui moodustis suureneb ja segab, arvan, et see tuleks eemaldada. Kuna ise näinud ei ole, siis seda soovitust ei maksa päris 100% võtta.