Randmekanal/trauma randmel 22.10.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mure siis järgnev: käetraumast möödunud 1,5 nädalat, haava pikkus ca 7cm randmel, nagu ka pildil näha. Internetis kolades leidsin infot, et võib olla randmekanal vigastatud. Pöial,nimetissõrme ja keskmine sõrm täiesti "surnud", ka pool peopesa. Nahk koorub sõrmedelt ja pisteliselt lööb valu hetkeks sisse. Sõrmed oluliselt soojemad kui ülejäänud kahel. Mis peab edasi tegema? Ootama või kuskile pöörduma?

Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt on tundenärvid saanud viga. Nende taastamine on reeglina perspektiivitu - kui taastub, taastub ise. Peaasi, et sõrmede funktsioon/liigutused on säilinud. Nagu näen, on haav õmmeldud. Ilmselt olete arsti poole juba pöördunud. Kui haava paranedes jäävad probleemid, peaksite hiljem pöörduma käekirurgi poole - sellised on olemas Tartu Ülikooli kliinikumis ja Põhja Eesti Regionaalhaiglas.