songaoperatsiooni järgse haava paranemine 13.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Songaoperatsioon toimus 7.märts 2020 LTKHs. Siiani jätkub ühest kohast vedeliku eristumine. Vähe aga pidevalt. Valu puudub. Haava kohal kerge tundlikkus.
Paistab, nagu nii peakski olema ja nii ka jääma.
Milline võiks olla perspektiiv?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist on haavainfektsiooniga. Olenevalt sellest, kas songaoperatsioon tehti võrguga või ilma, on ka perspektiiv. Võrguga plastika korral võib paranemine võtta pikemat aega - tuleb teha haava loputusi + antibakteriaalne ravi vastavalt mikroobide tundlikkusele, et võrgu pealt infektsioon eemaldada.