Verine "pallike" pärakus lapsel 01.07.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Meie perel on selline mure, et lapsel, 1a9k (poiss) juba alates aasta vanusest on esinenud limast ja verist väljaheidet. Gaase ka lapsel palju, kinnist väljaheidet samuti tihti. Käinud oleme perearsti juures, muutnud menüüd, proovinud Duphalaci jne, aga olukord ikka sama. Hullemaks läks asi kuu aega tagasi, kui laps hakkas potil käima. Punnitamise käigus tuli pepus pooleldi välja "punnike-pallike" , mis tundus algselt nagu kõva väljaheide, mis ei taha välja tulla. Katsusin aga seda näpuga ja see moodustis oli täiesti pehme, tundus nagu oleks õhukese õrna limakihiga kaetud kallerdis. Verd jooksis ka päris mööda kintse. Paanika oli suur ja kutsusime kohe kiirabi, kes viis meid EMOsse. Emos aga öeldi, et ilmselt hemoroidid ja saadeti koju tagasi, et kui üle ei lähe siis kirurgile. Jälgima pidime ikka menüüd. Hemoroidide moodi asi aga üldse ei olnud. See asi oli palju pehmem ja vedelam kuidagi, kui hemoroid on. Tuli välja vahel, veritses ja läks ise tagasi. Tumepunane. Nüüd eile, juhtus nii, et laps istus potil ja jälle punnitas kõvasti. Kartsin juba, et kõht kinni ja nüüd suur kaka teeb sellele jälle viga. Kui laps aga tõusis, siis oli potis selline verine klimp hoopis, meenutas seda sama asja, mis pepust otsapidi verem väljas oli. Salvrätikuga eemaldasin selle ja lükkasin ta laiali, et näha mis see on ( sellest ka teile pilt saadetud ) . Läks laiali ja oli selline kallerdise moodi. Verd jooksis palju, aga enam pepust midagi välja ei punnitanud ja kui ära pühkisin vere, enam verd ka ei tulnud. Selline tunne nagu see "pallike" oleks välja tulnud?! Täna kaks mähkmesse, verine lima oli ikka kergelt sees. Kirurgi aeg on 14.07, aga mul on närvid juba nii läbi ja keegi eriti tõsiselt asjasse ei suhtu. Kas te oskate kasvõi aimatagi, millega võib tegu olla? Suur aitäh ette ära.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla limaskesta prolapsiga, võimalik ka põletikuline soolehaigus. Vaja oleks teha koloskoopia.