Operatsioonijärgne liikumine 29.06.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Kui mul luumurd tekkis, siis tuli opp ja pandi jalga mingisugune plaat ja varras. Varras võeti mõne aja pärast välja, kuid plaat võetakse umbes 8 nädalat peale oppi välja. Kui saan enne seda juba kõndida ja lähen siis opile, kas see mõjutab taaskord mu liikumist või mitte?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus puudutab ortopeediat, mina vaid üldkirurg.
Selliste andmete alusel jääks jänni vist ka ortopeed, kuna Te ei kirjelda, millise luuga on tegemist. Tavaliselt ka plaati 8 nädala pärast veel ei eemaldata.