Hemorroidid ja Doloproct 27.04.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Pärast sünnitust tekkisid hemorroidid (tuntav väline hemorroid, valulik tualetis käimine), perearst kirjutas Doloproct küünlad ja salvi 20 päeva. Need leevendasid tunduvalt sümptomeid, kuid ära need ei kadunud. Nädal hiljem kirjutas uuesti antud küünlad ja salvi, et kasutada 40p 1x päevas. Sooviks küsida, kas Doloproct küünalde ja salvi nii pikaajaline kasutamine on ohutu? Infolehelt lugesin, et kasutusaeg on kuni 2 nädalat. Lisaks - kui antud ravimid ei mõju, kas oleks pigem mõistlik eriarsti juurde pöörduda?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hemorroidid Doloproctiga ära ei kao - nad ravivad põletikku ja vähendavad vaevusi. Kindlasti ei teinud Te mingit kahju sellega, kui tarvitasite küünlaid rohkem, kui 2 nädalat. Kui vaevused Doloproctiga ei taandu, on põhjust proktoloogile/kirurgile end näidata.