Lümfisõlmed kaelal. 22.02.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on olnud kolm lümfisõlme kaelal üleval alates oktoober 2019.
Kuna lümfisõlmed pole kadunud siis pöördusin hemotoloogi poole. Seal põhimõtteliselt öeldi, et see normaalne et ma neid tunnen ja muud midagi. Arst ütles,et kui on suurem kui 1,5cm siis tuleks muret tunda. Võeti ka vereanalüüsid ja need olid korras. Muid uuringuid ei tehtud.. Kas tõesti nii nüüd ongi, et need jäävad kaelale ja ära ei kao ? Kuidagi endiselt murelikuks teevad need sõlmed.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui hematoloog Teile kinnitas, et muretsemiseks põhjust ei ole, siis mina ei oska sinna midagi lisada.