hüppeliiges paistes 19.01.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline mure et kolm nadalat tagasi väänasin jala välja joostes! Olen kasutanud Lioton 1000 geeli ja ka ortofen kreemi aga need pole siiani aidanud! Esimene nädal polnud erilist valu aga nüüd kaks nadalat kui olen teinud remonti jne on valu tugevamaks lainud! Kas tegu võib olla mingi luumurru või mõraga? Valu laheb vahel edasi ka tervesse jalga (alt ules valutab), kas trombi ohtu pole? Aitäh!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alustan lõpust - kui Teil hüübimishäireid ei ole, siis trombiohtu ma ei näe. Luumurru välistamiseks oleks vaja teha rö-ülesvõte. Kuna alguses oli Teil valu tagasihoidlik, siis luumurdu pigem ei usu. Igasuguse trauma korral oleks hea vigastatud kohale rahu anda. Soovitan pöörduda perearsti poole.