Halvasti paranev näonahaabstsess 10.12.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas see ikka on normaalne, et lahti lõigatud näonahaabstsess veel 3 nädalat peale avamist on paistes ja eritab mäda? Millise arsti juurde peaksin pöörduma ja milliseid proove küsima (võib vabalt ka tasuline olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Korrektne oleks teha mäda mikrobioloogiline uuring ja vastavalt selle järgi määrata antibakteriaalne ravi. kahtlus jääb, et mädakolde avamiseks tehtud ava on liiga väike ja selle tõttu paranemine on nii aeglane.