Kurgu mandlite põletik 17.10.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on olnud kuskil 3 nädalat mandlite valu. Sain esmaspäeval antibiootikumid peale, sest perearst arvab, et on krooniline mandlipõletiku. Olen 3 korda elus pääsenud mandli opist (opi eelsel päeval oli kontroll, mandlid korras ja opp jäeti ära). Peale seda, kui sain antibiootikumid peale läks mandlite valu veel teravamaks. Nagu keegi tõmbaks väga terava asjaga mööda paremat mandlite iga neelamise aeg. Täna hommikul avastasin ka, et parem pool kõrist oleks just kui paistes (annab ka tunda, et parem pool ei ole sama mis vasak pool). Kas see on normaalne või peaksin kiiremas korras midagi ette võtma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult valu pole näitaja. Kui on ka üldnähud palaviku näol, mis antibakteriaalse raviga ei taandu, peaks end näitama kõrva-nina-kurguarstile. Perearst peaks ikkagi suunama.