Kas tegu on roospõletikuga 04.09.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere minul selline mure et sünnitasin viis päeva tagasi ämmaemand teagnoosis gbs bakterid nüüd jalg punane, paistes ja väga valus toidan last rinnaga kas see on ka lapsele nakkav

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Roospõletik on naha streptokokkinfektsioon, mis enamasti lokaliseerub jalgadel aga võib esineda ka mujal. Minu teada rinnapiimaga see lapsele nakkav ei ole.