Tere. Mees lõi haamriga vastu pöialt. Väga tugev valu mis tugevneb. 21.03.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Juhtus täna.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Trauma puhul esimesed 24-72 tundi peaks peale panema külma - vähendab turse ja hematoomi teket, valuvaigistid - Paracetamool, Ibuprofeen. Kui löödud on kõvasti, siis võib tegu olla ka pöidla lõpplüli murruga - seda saab vaid röntgeniga kindlaks teha - tähtis kindlustuse ja paranemise prognoosi jaoks. Ravi seisukohalt see oluline ei ole. Tuleb anda rahu.