meniski rebend 21.01.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Käsisin põlvevaluga tasulise ortopeedi juures, tehti tasuline MRT ja uuringu vastus alljärgnev:
Leid: Luudes signaalimuutust esile ei tule. Kõhred nõrga väljaga uuringul nähtavate muutusteta. Vedeliku rohkenemist liigeses ei ole. Lateraalne menisk intaktne, mediaalse meniski korpuseosas horisontaalne rebend. Ristati- ja külgsidemed intaktsed. Hoffa keha muutusteta. Lig. patellae ja m. quadricepsi kõõlus intaktsed. Mediaalse meniski stabiilne rebend.

Kas selline rebend tähendab operatsiooni või on ka variant et see paraneb ise? Olen ka veel tasulise ortopeedi juurde tagasi kutsutud, kes siis seda peaks kommenteerima ja teen ka selle väljamineku veel,et seda kuulda siis, kuid seal kliinikus operatsioon tasuline ja seega kui see vajab operastiooni, oleks juba praegu hea hakata otsima tasuta ortopeedi vastuvõttu. Mille järjekorrad on kevades..
Põlv on valutanud 3-4 kuud ja valu on nädalatega igapäevase koormusega süvenenenud, kükitas, käies, põlve siseküljel.

Ette tänades!
Naine 36

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen küll üldkirurg ja mitte ekspert ortopeedias aga edastan oma mõtted.
Teil on selge mensiki rebend diagnoositud ja kui see põhjustab Teile vaevusi, siis soovitan operatsiooni. Arvanja loodan, et samal arvamusel on ka ortopeedid.