Muhuke koljul naha all 03.11.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on mõnda aega taga peas, kuklast ülevalpool koljul tunda kõvemat munakest. Sõrme järgi võiks pakkuda 1 cm või pigem alla selle, ei liigu naha all. Otseselt ei ei valuta ja tüli ei tee, peale väikse mure. Ega sellise koha peal ei saa ju olla lümfisõlme? Kui hästi mäletan on ta seal olnud aastaid.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui ise katsunud ei ole, on raske öelda , millega tegu. See võib olla mingi koljuluu köbruke/luukasvis aga võib olla ka ateroom. Esimesel juhul poleks midagi vaja teha, teisel juhul oleks soovitav kirurgiliselt eemaldada. Ohtlik pole kumbki. Näidake perearstile, kes siis vajadusel suunab kirurgile.