Valutavad liigesed 08.08.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Haigus algas vasaku põlve valu ja tursega, nädal hiljem muutus valulikuks parema käe ranne ja laba osa, veel nädal hiljem paistetas üles parem jalg (õnneks väga valus ei ole). Olen saanud antibiootikumi ravi ja hetkel võtan põletiku rohtu Arcoxia. Turse on hakanud vähenema , kuid vasak jalg on kange ja valus. Kas jäseme liikuvuse taastamiseks tohib teha kergeid harjutusi vms?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Liikuvuse taastamiseks mitte ei tohi vaid peab liigutusi tegema. valupiiri selle juures ületada siiski ei tohiks. Parim, kui teile näitaks vastavaid harjutusi füsioteraapia spetsalist.