Pilonidal cyst järgne paranemine 10.05.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Küsimus on dreeni kohta mis oli haavas, mu dreen võeti välja ülejärgmisel päeval peale oppi ja eritab siia maani heledamat verd ja veidi mäda. Kas see on normaalne ja kui kaua see "auk" paraneb. Varem on samamoodi tehtud aga siis oli dreen terve nädala mul. See kord vaevu 2 päeva.

Aitäh

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Dreeniava paranemine varieerub. Väga tähtis on hügieen - pesemine peale tualetis käimist ja raseerimine antud piirkonnas ca 1 x nädalas (vajalik kõrvaline abi). Dreeni hoidmise aeg sõltub sellest, palju eritust peale operatsiooni oli.