Pimesoole haav 09.03.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

15.mai 2017 käisin pimesoole operatsioonil. Peale oppi, kui niidid eemaldati, läks haav põletikku. Pöördusin sama haigla erakorralisse vastuvõttu, haav lõigati veidi rohkem lati, mäda loputati välja ja pandi dreen, et kõik muu ka välja tuleks. Samal ajal käisin perearsi juures igapäev, nad loputasid ja võtsin ka antibiootikume. Nädala või natuke rohkemaga sai asi korda. Peale seda kulus veel kuskil kuu enne kui tööle lubati. Oktoobris tulin Austraaliasse, asusin tööle Broome'is kus oli see aeg väga palav ja töö füüsiliselt raske. Paar nädalat hiljem tundsin nabahaava juures mingit valulikku muna kõhu sees. Ning nädal peale seda tekkis haava ühte nurka mingi punn (mitte vistrik), aga see oli vedelikuga täidetud. Enesetunne läks ka halvemaks iiveldas ja nõrk oli olla. Käisime erakorralises ja seal ainult vaadati peale ning kirjutati antibiootikumid 5ks päevaks 10tk (Bactrim oli vist) ja soovitati vähem raskusi tõsta. Kõhus valulik muna kadus ja see punn ka. Aga paar nädalat hiljem, kui hakkasin jälle raskustega tegelema, tuli tagasi ja see läks lahti ka, sealt voolas natuke mäda välja ja see kestab tänaseni kuigi raskustega ma enam ei tegele. Kogu aeg tuleb natuke, enesetunne küll halb ei ole aga mäda tuleb koguaeg.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tavaliselt on selliste asjade põhjuseks sügavamatesse kihtidesse pandud õmblusniit. Enne tavaliselt ära ei parane, kui see niit sealt välja võtta.