lümfivedeliku kogunemine haava alla 01.03.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin 2,5 nädalat tagasi operatsioonil, kus kubeme piirkonnast eemaldati uuringuks lümfisõlmed. Haava alla hakkas kogunema vedelik, 2 nädalat hiljem niitide eemaldamisel tehti ka punkteerimine, eemaldati 40 ml, kuid järgmisel päeval tundsin, et on vedelik taas kogunenud. Mida ma saaksin teha, et seda vedelikku sinna enam ei koguneks? Liikuma rohkem? Liikuma vähem? Kas sporti teha tohib?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellist lümfi kogunemine peale lümfisõlme eemaldamist juhtub kaunis sageli. Ise selle ärahoidmiseks suurt midagi teha ei saa. Aktiivset sporti peaks siiski vältima.