Gastroskoopia peale bypass operatsiooni 07.02.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Mõned aastad tagasi tehtud bypass operatsioon.Millisel meetodil ja kuidas on võimalik kontrollida niiöelda vana magu ? Küsimus tingitud kuna perekonnas lähedasel maovähk

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Bybass operatsioonijärgselt väljalülitatud magu gastroskoopial vaadelda pole võimalik - kui siis ainult operatiivsel teel gatroskoobile rajatud juurdepääsu kaudu. Kompuuteruuringuga saab samuti magu kontrollida, kuid väikseid protsesse selliselt avastada pole võimalik.