Lihaserebestus 13.01.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist, 2 nädalat tagasi sain jõusaalist üle pingutamisest reie tagalihase rebestuse, - huvitav fakt on see, et nö neid hamstringe treenisin oma "trennikava " keskel, ei tundnud, et midagi oleks valesti , tegin oma kava lõpuni, kardio ja venitusega, ning järgmine hommik magades tundsin, et pooltes asendites on ebamugav lamada, ning õhtuks oli juba valu nii suur, et sain ainult kõhuli voodis lebada ja isegi 1 cm jala liigutamist võttis valupisarad silma. (olen lugendus, et sellise vigastuse puhul peaks kohe tundma kui haiget teen) , olen kodus pannud geele ja jalga hoidnud, Nüüdseks saan juba veidi rohkem teha ilma valuta kui varem , kuid siiski pole veel kõik okei, aga nüüd lisaks olen tähele pannud, et Mul on see vigastatud jalg külm., täosemalt jalalaba ja valbad.
Sokid panin jalga, et vaadata kas läheb paremaks, aga isegi sokkidega on tunda kuidas talla alt on külm, mitte ainult katsudes aga lihtsalt tunnetades jalalabasid, palun vastake, et kas see on normaalne ,et kuna jalg on vigastatud jne?

Ausalt öeldes ma täiesti kardan, kuna tean, et traumadest võib tekkida kangreen, ning kangreeni korral on jäse külm- ma hirmuga jälgin nüüd, ja õnneks nahk pole värvust muutnud, kuid see külma tunne ,( praegugi näiteks istun voodi peal ja tunnen , et tald soi sees ebamugav / jahe vms)

Mida Teie arvate / kas ja mida peaksid ette võtma?

Samas ka kui proovin käia, siis vahel tunnen paar sekundit tallas õrnalt nõelu, mida pean jällegi ehk normaalseks, kuna jalg siiski alles paraneb traumast.

Ootan väga Teie arvamust,

Suur tänu,

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teid nägemata on mul raske midagi arvata. Jahe jäse ja külmatunne on erinevad asjad. Teie vanuses arterite patoloogiat, mis viiks gangreenini, esineb haruharva. Pulsside palpeerimine ja nende olemasolu, peaks selle kahtluse minetama. Peaksite pöörduma oma perearsti poole.