Köhupoole suurenemine 24.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 23 aastane ühe lapse ema(2a).
Mure on selline, et mul on üks kõhupool suurenenud(suurem kui teine). Vasakult nabast all pool.Käisin ka perearstil, katsus köhu läbi, midagi "hirmutavat" ta ei leidnud kombates. Minu rahustuseks saatis mind köhuga ultrahelisse. Seal oli köik korras, vedelikku köhus polnud, köik öigete suurustega organid, ainult gaase pidi seal poolel olema ja sooltes mingi vedelik, aga arsti jutu järgi pidigi seal vahest sooltes vedelik voolama. Põis oli tühi olnud, aga urineerimine on viimasel ajal natuke sagenenud. hommikuti söögiisu ka pole.
Aga see niinimetatud köht pole selle 3 nädalaga ära kadunud.
Kas köhu ultraheli uuring näitab muidu mingeid kasvajaid ka, vöi ei? Kas peaksin uuesti arstile minema ja mingeid lisauuringuid nöudma?
Kahtlustasin vahepeal, et mure on munasarjas. Kas see oleks ka ultrahelis näha olnud, kui midagi munasarjaga lahti oleks?
Naistearstile sain aja alles uuel aastal.
Mul on ka mao tagasivooli haigus, arst ajas köik selle kaela, aga ma ei möista seda, et köht on ju all

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Inimese keha ei ole kunagi ideaalselt sümmeetriline. Suuri kasvajaid, mis kõhu asümmetriat põhjustaksid, peaks ultraheli uuringul nägema. Ka munasarjad on ultraheli uuringul hinnatavad, eriti kui uuring tehkse transvaginaalselt. Sage urineerimine võiks viidata põiepõletikule. Lihtne uriiniproov koos bakterioloogilise uuringuga peaks asjasse selgust tooma.