Varba ära löömine 03.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Lõin eile õhtul (02.11) väikse varba kõrval oleva varba vastu uksepiita ära. Nüüd on varvas paistes ning valutab nagu põrguline, kõndida põhimõtteliselt ei saa(nii valus on). Hoian jalga kõrgemal ja vahelduva eduga ka külma peal. Olen kuulnud, et varba murru või mõra puhul nagunii midagi peale ei hakata. Kas peaksin minema Emosse või peaksin proovima ta lihtsalt kinni siduda ja lootma parimat?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Varba traumaga pole ka kinnise luumurru korral suurt midagi teha. Rö pildi tegemisel on teadasaamise väärtus ja tähtsus õnnetusjuhtumi kindlustuse korral. Muudel juhtudel paraneb ise ära.