Jämesoolevähk ja kasekäsna kasutamine 06.07.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,mai kuus eemaldati jämesoole kasvaja mis nüüdseks ka edasi läinud.Sooviks teada kas keemia ja bioloogilisele ravi ajal tohib kasutada kasekäsna(ehk musta pässiku)tõmmist?Ega see ravi tulemusi ei mõjuta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Seda peaks küsima onkoloogi käest, kes keemiaravi läbi viib. Minu teada kasekäsna kasutamine pole vastunäidustatud süsteemravi korral.