Kubemesonga operatsioonijärgne seisund 20.04.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

2 kuud on möödas lakroskoopilisest kubemesonga operatsioonist. (paremal pool)
Varasemalt enne operatsiooni songa katsudes oli see välja võlvunud osa pehmem, ning oli võimalik oma kanalisse sisse tagasi lükata.

Nüüd sama kohapeal on see üsna sarnane, kuid tundub rohkem kõvem (nagu tükk) ning teda kuskile tagasi ega edasi lükata ei ole võimalik. Pealt vaadates on parempool ise ka natukene veel kõrgemal.

Kas peaks end uuesti panema operatsiooni teostanud kirurgi järjekorda või tasub veel oodata? (järjekord ise u. 1 kuu).

Kas on variant, et see koht on veel turses või on variant, et koht kuhu võrk pandi on paigast eneseteadmata pingutusega kohapealt ära nihkunud, ära vajunud või midagi muud valesti läinud?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahe kuuga võiks juba operatsioonipiirkond juba pehmeks muutuda. Samas, kui see tüsistus hematoomiga võib see võtta tavapärasest rohkem aega. Soovitan mõni kuu veel oodata. Kui peaks tekkima uue operatsiooni vajadus, siis enne poolt aastat pole seda ikkagi otstarbekas ette võütta.